ÎNFRÂNGERE DURĂ! Monica Niculescu – Timea Bacsinszky, scor 6-1, 5-7, 2-6

luni, 06 iulie 2015, 15:34

Singura româncă rămasă pe tabloul de la Wimbledon, Monica Niculescu, a pierdut împotriva jucătoarei din Elveţia, Timea Bacsinszky, scor 6-1, 5-7, 2-6.

SETUL III

2-6

SET şi MECI BACSINSKY: Monica a cedat deşi a cîştigat lejer primul set

2-5

Game Niculescu: Monica Niculescu şi-a cîştigat serviciul, însă în continuare situaţia este foarte grea. Timea serveşte pentru meci

1-5

Game Bacsinszky: Elveţianca serveşte bine şi reuşeşte să îşi facă serviciul. Monica trebuie să-şi facă serviciul pentru a rămîne în meci

1-4

Break Bacsinszky: Din păcate Timea reuşeşte un nou break, iar lucrurile devin tot mai complicate pentru Monica

1-3

Break Niculescu: Monica nu renunţă şi face un break cînd adversara ei credea că meciul este aproape gata. În continuare sportiva noastră mai are un break de recuperat

0-3

Break Bacsinszky: Monica Niculescu pare căzută din punct de vedere psihic. Jocul ei este departe de cle prestat în primul set

0-2

Game Bacsinszky: Jocul elveţiencei e tot mai bun, în timp ce Monica Niculescu comite greşeală după greşeală

0-1

Break Bacsinszky: Monica a început prost setul decisiv. Pare într-o cădere după un prim set excelent.

SETUL II

5-7

SET BACSINSZKY: Bacsinszky cîştigă setul şi egalează situaţia. Meciul intră în decisiv.

5-6

Break Bacsinszky: Elveţianca cîştigă la 0 pe serviciul româncei şi serveşte din nou pentru set

5-5

Break Niculescu: Românca se menţine în set şi face rebreak-ul.

4-5

Break Bacsinszky: Elveţianca reuşeşte al doilea break consecutiv şi va servi pentru a cîştiga setul doi.

4-4

Break Niculescu: Monica profită de greşelile adversarei şi face rapid rebreak-ul.

3-4

Break Bacsinszky: Elveţianca face break şi trece pentru prima dată în avantaj

3-3

Game  Bacsinszky: Bacsinszky egalează din nou şi se ţine aproape de româncă

3-2

Game Niculescu: Românca se impune cu lejeritate în game-ul de serivicu şi trece în avantaj.

2-2

Game Bacsinszky: Bacsinszky reuşeşte să se impună în game-ul de pe propriul serviciu şi egalează scorul.

2-1

Game Niculescu: Niculescu se menţine în avantaj, după ce a cîştigat game-ul pe propriul serviciu

1-1

Game Bacsinszky:  Elveţianca supravieţuieşte unui game lung şi egalează situaţia în setul doi.

1-0

Game Niculescu: Niculescu începe foarte bine şi setul doi şi cîştigă game-ul propriul serviciu.

SETUL I

6-1

SET NICULESCU: Monica Niculescu face încă un break şi românca reuşeşte să cîştige primul set.

5-1

Game Niculescu: Niculescu îşi cîştigă din nou serviciul şi este la un game de cîştigarea primului set.

4-1

Break Niculescu: Niculescu îşi măreşte avantajul faţă de adversară. Românca face încă un break.

3-1

Game Niculescu:  Niculescu a salvat două mingi de break şi reuşeşte să se menţină în avantaj.

2-1

Game Bacsinszky: Elveţianca salvează o minge de break şi cîştigă primul game pe propriul serviciu

2-0

Game Niculescu: Niculescu cîştigă primul game în care a servit şi îşi consolidează avantajul faţă de adversară

1-0

Break Niculescu: Românca începe perfect meciul şi fructifică a doua şansă de break.